Toplantı düzenini korumak ve mükemmel ses kalitesi için mikrofon sistemleri kullanmak gerekir. Bosch DCN ( Dijital Konferans Mikrofon Ağı) Sistemleri maksimum verimliliği size sağlar. Masaya gömme monitörler ise katılımcıya konfor sağlar.

Toplantı Mikrofon ve Hareketli Monitör Sistemleri

Büyük toplantı salonlarında, yönetim kurulu, meclis vb. oturumlarda katılımcı sayısı fazla olduğu için toplantı düzenini korumak ve daha iyi iletişim için mikrofon sistemleri kullanmak gerekir. Firmamız kurulduğundan beri başkan delege konferans sistemi tabir edilen mikrofon sistemlerini kurmaktadır. Çözümlerimizde gelişmiş fonksiyonları ve tasarım özellikleri sebebiyle BOSCH ürünlerini tercih etmekteyiz.  

Mikrofon sistemlerini sabit göme tip ve portatif olmak üzere sınıflandırabiliriz. En gelişmiş sistem dijital olan BOSCH DCN Konferans Sistemi 'dir. Bu sistemde konuşana otomatik dönen kamera sistemi, oylama sistemi ve simultane tercüme sistemi ilaveleriyle ihtiyaca göre sistem zenginleştirilir. BOSCH DCN Konferans Sistemleri isteğe bağlı olarak aşağıdaki şekillerde çalıştırılabilir. Tüm çalışma şekillerinde başkan her zaman istediğinde konuşur ve istediğinde tüm mikrofonları susturma hakkına sahiptir ve birden fazla başkan olabilir. 

Otomatik mod:  Mikrofona basarak söz isteme sırasına göre mikrofonlar açılır; aynı anda açık mikrofon sayısı 1-4 arası değiştirilebilir. 

Sese duyarlı serbest mod: Her isteyen mikrofona konuşabilir; butona basmak gerekmez. Mikrofonlar sese duyarlı çalışır.

Ben modu:  Mikrofona basan konuşur, diğerlerini susturur.

Bas konuş modu:  Mikrofon butonuna aynı telsiz sistemlerinde olduğu gibi basılı tutularak konuşulabilir.

Yazılım modu:  Başkanın önündeki bilgisayar ekranında söz isteyenler görülür; başkan yazılım ekranındaki mikrofon şekline basarak istediği kişiye  konuşma hakkı verir; dokunmatik ekran ilavesi ile sistem daha pratik hale getirilir.