Videowall yanyana kenarsız LED monitörlerin bitişik olarak montajından elde edilen geniş görüntüleme alanıdır.

Videowall

Videowall ( duvar ekran) 2x2, 3x3 , 4x3 veya farklı adetlerde ince çerçeveli LED monitörlerle oluşturulan ekran kombinasyonudur. Aynı anda tek görüntüyü veya birden fazla görüntü kaynağını monitör sınırlarından bağımsız olarak da sunmak mümkündür. Bu ekranların çerçeveleri inceldikçe birleşim çizgileri daha az belirginleşir ve  ekran bütünlüğü daha iyi sağlanmış olur. Ekranlar arasında çerçevelerin yanyana gelerek oluşturduğu bu çizgiye bezel denir. İlk üretimlerde 1cm olan bezel kalınlığı şu an 2.0 mm' ye kadar inmiştir.

Videowall sistemleri toplantı salonları, bina girişleri, AVM' ler, CCTV ve bina yönetim kontrol odalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Yıllar geçtikçe üretim adetleri artmakta ve fiyatları düşmektedir.

Biz dünyanın lider monitör imalatçıları LG ve Samsung ürünlerini kullanmaktayız. Güncel led videowall monitör ebadları 60", 55", 47", 46" tir ve 300 nit' ten 800 nit' e kadar parlaklık şiddetleri değişen modeller vardır. Kullanım alanına,  ortam aydınlığına göre en uygun modeli sizin için projelendiriyoruz.