ÜRÜNLER

Ürünler

BULUT TABANLI ÇÖZÜMLER

Artık yalnızca ofiste değil, evde, yolda, kafede neredeyse her yerde çalışmaktayız. Bu durum,  cep telefonumuzdan veya bilgisayarımızdan video konferans yapabilmemizi sağlayan çözümleri en ön sıraya taşımıştır. Günümüzde en yaygın olan bulut video konferans çözümleri Microsoft Skype, Ms Teams, Zoom, Cisco Webex, Google Hangouts, BlueJeans’ tir.

 

Artık her yer işyeri!

Günümüzde bir çoğumuz artık evden çalışıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızla ve müşterilerimizle iletişimimizde  bulut konferans ürünleri  en büyük yardımcımız. İnternet bağlantısı olan her yerden notebook ile 100 kişiye kadar bağlantı mümkün. Bu uygulamaların bir çoğu  ücretsizdir,  ancak çoklu görüşme süresi, kayıt vb.. kısıtlamaları bulunmaktadır. Profesyonel kullanımda aylık veya yıllık abonelik sistemi üzerinden ücretlendirilirler. İş amaçlı kullanımda kayıt, çoklu sunum paylaşımı, online ders vb.. gelişmiş özelliklere sahiptirler ve kişi başına aylık yaklaşık 15 USD maliyeti vardır.

Bulut tabanlı konferans sistemlerinin en önemli katkılarını şöyle sıralayabiliriz:

Bu çözümler hiçbir özel donanım almadan hemen kullanılabilir.  Oda tipi cihazları da oldukça uygun fiyatlıdır. Sunum paylaşımı mümkündür . Aynı anda 100’ den fazla kişiyle video konferans yapabilme imkanı sağlamaktadır.
Sanal toplantı odası tahsisi, kablosuz sunum özelliği, toplantıların kayıt edilmesi, 2 adet kamera seçeneği gibi gelişmiş özellikleri kiralayabiliriz.  10.000 izleyiciye kadar webinar ( webden canlı eğitim) hizmeti sunmaktadır . H323/ SIP tabanlı oda tipi konferans cihazlarıyla bağlantı yapılabilir.Bulut tabanlı konferans çözümlerinin oldukça yaygınlaşmasıyla  bazı üreticiler  kamera ve mikrofon tümleşik tak- çalıştır oda tipi ekonomik ve konforlu ürünler tasarlayıp üretmeye başladılar.  Logitech bu pazarda liderlerden biridir  ve  bulut konferans konforunu oda boyutuna taşımakta oldukça başarılıdır.  Logitech MeetUpLogitech Rally  en gelişmiş olanlarıdır.

Daha fazla bilgi ve bulut tabanlı çözümlerimizi için Skype, Ms Teams, Zoom Çözümleri sayfamızı ziyaret ediniz.