Blog

blogcollabrate

TEKSTİL VE VİDEO KONFERANS

14 Eylül 2020
Logitech Rally Video konferans Tekstil Konfeksiyon Giyim Textile

Pandemi sonrası,  uzaktan çalışma ve seyahat kısıtlamaları sebebiyle bir çok alanda video konferans teknolojisi önemli bir araç haline geldi. Tekstil sektörü de bunlardan biri. Üretici ve tedarikçiler arası, fabrika ve satış ofisi arası bilgi akışı ve özellikle tasarım süreçlerinde bir arada çalışma zorunluluğu bunun en önemli sebebi.

Standart toplantılarda full hd çözünürlükte bir web kamerası yeterli olurken,  tekstil alanında kumaş deseni ve dikiş detay aktarımı için çok daha becerikli bir kameraya ihtiyaç duyulmaktadır. Yaptığımız canlı demolar esnasında 4K çözünürlük, odaklama ve 15x zoom yeteneğiyle Logitech Rally kamera oldukça başarılı sonuçlar vermiştir.  Sergilenecek kumaş, giysi vb.. ürünlerin yerleşimine göre ortama eklenecek  spot vb.. ışık kaynakları görüntü kalitesini daha da arttırmaktadır.

Kamera uzaktan kumanda ile çok kolay yönetilmektedir. Ayrıca  Logitech konferans setiyle beraber gelen ortam mikrofonu ve ses sistemi stüdyonun her noktasından karşılıklı görüş alışverişi yapmayı sağlamaktadır. Bizler ışık ve fotoğraf hakkında fazla teknik bilgiye sahip olmadan aşağıdaki görüntüleri elde ettik.  Ayrıca sizlere çok kısa bir film hazırladık, izlemenizi tavsiye ederiz.

Tüm yakın çekim detayları uzak bağlantı noktasındaki kişinin ekran görüntüleridir. Video konferans esnasındaki görüntü sıkıştırmasına rağmen oldukça başarılı bir şekilde karşı tarafa detay aktarımı yapılabilmiştir. 

Tüm bağlantılarda Logitech Rally Konferans seti kullanılmıştır.

Ayrıntılı bilgi ve demo için hemen arayınız. 216 545 5440